Zadaniem zespołu ThinkCo była analiza dużej inwestycji mixed-use oraz przygotowanie jej na potencjalne zmiany rynkowe wynikające z pandemii, nowych trendów i zmian oczekiwań najemców.

CEL: Przygotowanie dużej inwestycji mixed-use na potencjalne zmiany rynkowe 

ZAMAWIAJĄCY: Francuski holding nieruchomościowy

EFEKT: Podsumowanie dobrych praktyk na rynku (benchmarki) oraz wytyczne do projektu w kontekście wpływu pandemii, nowych trendów i zmian oczekiwań najemców.

TERMIN REALIZACJI: 06.2021

PROCES

Sygnały zmian na rynku
– podsumowaliśmy najważniejsze trendy i sygnały zmian mogące mieć w przyszłości wpływ na rynek nieruchomości, ze szczególnym naciskiem na kontekst inwestycji mixed-use położonej na obrzeżach dużej metropolii (trendy demograficzne, społeczne, ekonomiczne, środowiskowe);

Analiza wpływu pandemii na planowane funkcje
– wykonaliśmy podsumowanie najważniejszych zjawisk związanych z wpływem pandemii COVID-19 na sektory rynku nieruchomości, które będą powiązane z planowanym projektem mixed-use, takich jak nieruchomości biurowe, hotelowe, handlowe, mieszkaniowe, logistyczne (w tym Small Business Units) oraz PRS.

Benchmarki inwestycji mixed-use
– opracowaliśmy listę 10 projektów referencyjnych dla planowanej inwestycji mixed-use, które zawierały: szczegółowy opis projektu, lokalizację, rok zakończenia i skalę inwestycji, analizę funkcji, cechy szczególne, oraz komentarze eksperckie co do sposobu, jakości i efektywności funkcjonowania tych realizacji.

Warsztat z klientem
– proces został podsumowany w formie warsztatu z klientem, w trakcie którego omówiliśmy wnioski płynące z analizy oraz przedstawiliśmy rekomendacje ThinkCo dla zmian w projekcie.

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

W ThinkCo doradzamy przy realizacjach nowoczesnych inwestycji. Dzięki naszym raportom, wsparciu w kwestiach środowiskowych i społecznych (ESG) oraz analizom potencjału inwestycji, pomagamy naszym klientom odnosić sukcesy na rynku nieruchomości i przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju całej branży, nie rezygnując z osiągania atrakcyjnych zwrotów inwestycyjnych.

Inwestycje

– audyty założeń inwestycyjnych

– wytyczne funkcjonalne

– opracowanie strategii marki lub inwestycji

– projekty architektoniczno-urbanistyczne

– strategia komunikacji i placemakingu

ESG

– dedykowane szkolenia ESG

– ocena działalności spółki w zgodzie z legislacją UE (ESG Compliance)

– przygotowanie strategii ESG

– doradztwo prawne w zakresie EU Taxonomy

– opracowanie raportu niefinansowego

Analizy

– opracowujemy spersonalizowane raporty do wewnętrznego użytku klienta

– analizy rynku

– potencjał inwestycyjny nieruchomości

– analizy trendów w budownictwie i nieruchomościach

– wytyczne strategiczne pod kątem rozwoju produktu

ThinkCo_modele współpracy


Klienci ThinkCo 4