ThinkCo

– real estate research lab. ThinkCo jest firmą badawczo-rozwojową specjalizującą się w rynku nieruchomości.

Pomagamy wdrażać strategie dla tego sektora w celu tworzenia lepszych procesów, produktów i miejsc.

ThinkCo

ThinkCo łączy wiedzę badaczy i architektów z doświadczeniem świata biznesu tworząc innowacyjne procesy, produkty i usługi dla rynku nieruchomości.

Doradzamy najbardziej innowacyjnym deweloperom i funduszom przy realizacjach nowoczesnych inwestycji.

Jesteśmy pierwszym w Polsce think-tankiem specjalizującym się w nowych ideach dla mieszkalnictwa – budynków z mieszkaniami na wynajem, prywatnych akademików, colivingów czy domów seniora.

Stawiamy na interdyscyplinarność. Współpracujący z nami specjaliści pochodzą z różnych środowisk i reprezentują odmienne doświadczenia, nieustannie rozszerzając wspólny zakres wiedzy. Rolą ThinkCo jest tworzenie bazy tej wiedzy i pełnienie roli opiniotwórczej w zakresie wdrażania nowych rozwiązań na rynku nieruchomości. 

 

Zarząd ThinkCo

Przemysław Chimczak-Bratkowski, Tomasz Bojęć
mail: kontakt@thinkco.pl
tel: +48 503 550 513

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI

nieruchomości komercyjne, doradztwo strategiczne, public affairs, PR kryzysowy, analizy potencjału inwestycji, programowanie inwestycji

ThinkCo – KATEGORIE TEMATYCZNE

rynek najmuspołeczeństwodemografiazarządzanie nieruchomościamimieszkalnictworynek komercyjnycoliving, cohousing, akademiki, domy studenta, ekonomia współdzieleniacommunity managementekonomiatechnologiebudownictwo senioralnebiurowcearchitekturazrównoważony rozwójsmart cityprogramowanie inwestycjicovid-19inwestycje, proptech, inwestycje alternatywne

 

ThinkCo Usługi

Głównym obszarem naszej działalności jest rynek nieruchomości, gdzie wdrażamy znaną ze świata cyfrowego metodykę projektowania doświadczeń użytkowników (User Experience) oraz ścieżki klienta (Customer Journey). Efektem jest większe zadowolenie użytkowników przy zachowaniu wysokich zwrotów inwestycyjnych.

doradztwo strategiczne

Zajmujemy się tworzeniem komunikacji, promocją i budowaniem wizerunku w obszarze architektury i urbanistyki. Tworzymy rozwiązania dla firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych, miast oraz instytucji publicznych.

Pomagamy budować dialog między firmami, samorządami i mieszkańcami. Tworzymy i pomagamy wdrażać strategie umożliwiające skuteczną, zintegrowaną oraz autentyczną komunikację. Wspieramy w długoterminowym planowaniu, rozwiązywaniu kryzysów i procesach informacyjnych oraz w działaniach Public Affairs.

ThinkCo badania i publikacje

Prowadzimy badania i analizy służące zrozumieniu zmian, jakie zachodzą na rynku nieruchomości. Badamy role projektowania w rozwoju i tworzeniu procesów, produktów i miejsc.

Tworzymy raporty, które poprzez zestawienie danych ekonomicznych, analizę potrzeb użytkowników oraz benchmarkowanie występujących na rynku rozwiązań, pozwalają dostrzec najważniejsze czynniki wpływające na transformacje rynku nieruchomości. Pozwala nam to rozwijać obszary kluczowe dla tego sektora oraz budować pozycję rynkową naszych partnerów.

ThinkCo warsztaty i szkolenia

Wieloletnie doświadczenia zdobyte w procesach doradczych pozwoliły nam na stworzenie autorskich szkoleń oraz warsztatów projektowych i strategicznych.

Szczególną uwagę poświęcamy rynkowi nieruchomości, gdzie wdrażamy procesy design thinking tworząc dopasowane warsztaty z projektowania usług oraz programowania inwestycji. Realizujemy też szkolenia skupione na zmieniających się potrzebach użytkowników nieruchomości. W trakcie szkoleń rozwijamy zagadnienia poruszane w naszych raportach dopasowując je do indywidualnych potrzeb klienta.

ThinkCo analizy potencjału inwestycji

Pomagamy rozpoznać potencjał nieruchomości analizując ją pod kątem cech, które budują propozycję wartości w oczach przyszłych klientów oraz wysokości przyszłych zwrotów.

Dokonujemy oceny atrakcyjności terenów pod kątem inwestycji łącząc narzędzia ekonomiczne i urbanistyczne. Skupiamy się na oczekiwaniach i potrzebach użytkowników. Analizujemy potencjał lokalizacji, otoczenie konkurencyjne oraz poziom skomunikowania. Przeprowadzamy również audyty założeń projektowych i koncepcji architektonicznych.

ThinkCo programowanie inwestycji

Specjalizujemy się w tworzeniu nowoczesnych usług na rynku nieruchomości. Dlatego stworzyliśmy REX (Real Estate Experience), autorski sposób programowania inwestycji i projektowania architektonicznego zgodny z zasadami User Experience.

Tłumaczymy założenia biznesowe na wytyczne architektoniczne. Pomagamy tworzyć nowe budynki oraz adaptować istniejące obiekty do nowych funkcji. Naszym celem jest, by nieruchomości cieszyły się zadowoleniem użytkowników generując przy tym wysokie zwroty inwestycyjne.

ThinkCo obszary projektowe

Wspieramy prywatne firmy i instytucje publiczne w tworzeniu rozwiązań odpowiadających na potrzeby zmieniającego się społeczeństwa. Specjalizujemy się w innowacjach na rynku nieruchomości:

  • mieszkania na wynajem (PRS, Build to Rent)

  • prywatne akademiki (PBSA) i colivingi

  • budownictwo senioralne

  • budynki wielofunkcyjne i zespoły mixed-use

  • hotele, hostele i apartamenty

  • obiekty biurowe i nowoczesne miejsca pracy

  • ewolucja handlu, new retail, HoReCa

  • przestrzenie innowacji, edukacji i kultury

ThinkCo to zespół analityków, strategów
i projektantów działających na rynku nieruchomości, technologii, mediów i reklamy. 

Projektujemy budynki, produkty, usługi i marki
w oparciu o dogłębny research.

Od 2014 roku zrealizowaliśmy kilkadziesiąt działań doradczych w procesach analitycznych i projektowych dotyczących produktów, usług i strategii. W tym samym czasie prowadziliśmy setki analiz, których wyniki w znacznej części znalazły swoją reprezentację w naszych publikacjach.