strategia marki

Tworzymy strategie marki, które skupiają się na budowaniu silnej i spójnej tożsamości, umożliwiając Twojej firmie wyróżnienie się na rynku i zbudowanie trwałej relacji z klientami.

Wykorzystaj nasze doświadczenie, aby stworzyć strategię, która przekształci sposób, w jaki konsumenci postrzegają Twoją markę, zwiększając jej wartość i rozpoznawalność.

czym jest

strategia marki?

Strategia marki to kompleksowy plan rozwoju i zarządzania marką, który określa jej pozycję na rynku oraz sposób, w jaki ma być postrzegana przez konsumentów. Zawiera ona kierunek dla wszystkich interakcji z klientami i wpływa na każdy aspekt komunikacji, od wizerunku wizualnego po ton i styl przekazu.

Skuteczna strategia marki tworzy spójną narrację, która wzmacnia lojalność klientów i buduje wartość długoterminową, wyróżniając markę wśród konkurencji i zapewniając jej silną i rozpoznawalną tożsamość na rynku.

dlaczego strategia marki z ThinkCo?

  • Tworzymy w oparciu o analizy: Strategia marki od ThinkCo to przede wszystkim wizja oparta o szczegółowych research i dane z wielu źródeł. Zdolności analityczne ThinkCo zostały potwierdzone na przestrzeni lat poprzez kilkanaście cenionych publikacji i dziesiątki zadowolonych klientów.
  • Znamy się na interpretacji trendów: Znakiem rozpoznawczym ThinkCo jest zdolność rozpoznawania trendów i odróżniania ich od chwilowej mody. Nasze ekspertyzy oparły się pandemii i konfliktom zbrojnym. Strategia marki od ThinkCo to pewność właściwej interpretacji trendów.
  • Elastyczne podejście: Strategia marki wykonana przez ThinkCo to zawsze garnitur szyty na miarę. Dopasujemy zakres opracowania do Twoich oczekiwań. Uzyskamy najlepszy możliwy wynik w założonym budżecie.
  • Zrozumienie biznesu i lifestyle’u: ThinkCo to butikowa firma doradcza. Znajdujemy się w pół drogi pomiędzy korporacjami, a agencjami kreatywnymi, co sprawia, że jesteśmy w stanie zrozumieć zarówno perspektywę dużych pieniędzy, jak też swobodne podejście projektantów.

zamów u nas

strategię marki

Potrzebujesz lepiej zrozumieć swoją konkurencję? Chcesz podjąć decyzję opartą na danych?

wyślij zapytanie

kiedy warto opracować strategię marki?

  • Rozpoczęcie działalności: Tworzenie mocnej, wyrazistej marki powinno być jednym z fundamentów każdego nowego przedsięwzięcia biznesowego, aby od samego początku budować świadomość i rozpoznawalność.
  • Rebranding: Jeśli marka nie przemawia już do odbiorców, jej wizerunek jest przestarzały lub nie odzwierciedla zmienionego kierunku biznesowego, strategia marki powinna zostać zaktualizowana.
  • Ekspansja: Wprowadzenie marki na nowe rynki lub rozszerzenie oferty produktowej może wymagać dostosowania strategii, aby odpowiadała nowym grupom docelowym i kontekstom kulturowym.
  • Zmiana na rynku: Gdy rynek ulega znacznym zmianom, np. przez pojawienie się nowych technologii lub zmianę regulacji, marka może potrzebować nowej strategii, aby utrzymać swoją konkurencyjność.
  • Spadek wydajności: Gdy marka notuje słabsze wyniki, takie jak spadek sprzedaży lub lojalności klientów, może to wskazywać na potrzebę przemyślenia i odświeżenia strategii marki.
  • Poprawa spójności: Firmy, które ewoluowały bez wyraźnej strategii marki i mają problem z komunikacją spójnego wizerunku, mogą skorzystać na stworzeniu lub przedefiniowaniu swojej strategii.

jakie elementy obejmuje strategia marki ThinkCo?

analiza sytuacji wyjściowej

Zrozumienie obecnej pozycji marki na rynku, ocena jej mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń (SWOT).

definicja misji 
i wizji marki

Określenie fundamentalnych celów i aspiracji firmy, które stają się wyznacznikiem jej działań.

zrozumienie odbiorców

Identyfikacja i segmentacja docelowych grup klientów oraz zrozumienie ich potrzeb i oczekiwań.

analiza 
konkurencji

Badanie pozycji konkurentów, ich strategii, komunikacji i odbioru wśród konsumentów.

unikalna propozycji wartości (UVP)

Określenie unikalnych cech i korzyści oferowanych przez markę, które odróżniają ją od konkurencji.

projektowanie tożsamości marki

Opracowanie wizualnych i komunikacyjnych aspektów marki, takich jak logo, hasła i inne elementy identyfikacji wizualnej.

formułowanie pozycjonowania

Ustalenie sposobu, w jaki marka chce być postrzegana na rynku.

strategia komunikacji

Opracowanie planu dotarcia do odbiorców, w tym wybór kanałów, przekazów i tonu komunikacji.

co zyskujesz zamawiając

strategię marki w ThinkCo?

zwiększanie

wartości marki

Przemyślana strategia marki podniesie jej wartość 
i zbuduje jej pozycję na rynku, co przełoży się na większe zaufanie klientów i partnerów biznesowych

spójność

komunikacji

Ujednolicenie komunikatów zapewni Twojej marce większą rozpoznawalność i skuteczność, a także zbuduje trwałą relację z odbiorcami

wyraźne

pozycjonowanie

Precyzyjnie opracowane pozycjonowanie pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji i zaznaczyć swoją unikalność na rynku

wzmocnienie

przewagi konkurencyjnej

Ugruntowanie silnej i widocznej na rynku marki zwiększy bariery wejścia dla Twoich konkurentów i umocni pozycję firmy

optymalizacja działań

marketingowych

Skuteczna strategia marki pozwali Ci na lepsze targetowanie działań marketingowych, zwiększając ich efektywność przy jednoczesnym optymalnym wykorzystaniu budżetu

zamów u nas

strategię marki

Chcesz wzmocnić swoje przewagi konkurencyjne 
i wyróżnić się na tle konkurencji?

wyślij zapytanie