Tworzymy najlepsze raporty na rynku nieruchomości

Poprzez zestawienie danych ekonomicznych, analizę potrzeb użytkowników oraz benchmarkowanie istniejących rozwiązań, nasze publikacje pozwalają dostrzec najważniejsze czynniki wpływające na transformacje rynku nieruchomości.

Raport stanowi podsumowanie najważniejszych trendów w tworzeniu zrównoważonych miast i budynków za pomocą nowoczesnych technologii.

To kompendium wiedzy o zrównoważonym rozwoju na rynku nieruchomości – potrzebach firm i pracowników, oczekiwaniach względem ESG oraz wyzwaniach taksonomii UE.

Szczegółowa analiza ponad 100 projektów mixed-use z całego świata. Benchmarki projektów, lessons learned najlepszych rozwiązań, najciekawsze polskie inwestycje.

Przewodnik prowadzi krok po kroku po etapach realizacji projektów PRS – od fazy planowania, przez projekt, realizację, aż po zarządzanie obiektem.

W których Polskich miastach czujemy się najszczęśliwsi? Zobacz wyniki badania ThinkCo i Otodom, gdzie badamy poziom szczęścia w mieście, dzielnicy i najbliższej okolicy.

Kompleksowa analiza oczekiwań Polaków względem dobrego mieszkalnictwa. Raport skupia się na ponadczasowych elementach wysokiej jakości domu i otoczenia budynków.

Analizujemy obecną kondycję rynku najmu mieszkań, perspektywy rozwoju najmu instytucjonalnego w Polsce oraz standardy obiektów budowanych na wynajem.

Jakie są perspektywy rozwoju rynku prywatnych domów studenckich? Największy w Polsce raport zrealizowany we współpracy z Golub GetHouse.

Popandemiczna charakterystyka miejsc pracy. Raport analizujący czynniki zmian, wpływ home-office  i potencjalne kierunki rozwoju rynku biurowego

Dobry {wy}najem. Praktyczny poradnik dla najemców i wynajmujących

Jak wygląda obecnie rynek najmu? Na co warto zwrócić uwagę ze strony najemcy i wynajmującego? Publikacja Fundacji Rynku Najmu i Otodom

Coliving to forma zamieszkiwania, gdzie lokatorzy dzielą między sobą przestrzeń, zainteresowania oraz wartości. Nasz raport jest kompleksową analizą tego zjawiska.

Zapytaliśmy kilkudziesięciu specjalistów o najważniejsze zmiany jakie zajdą na rynku nieruchomości w Polsce w najbliższych latach. Podsumowujemy najważniejsze 7 obszarów.

Procesy administracyjne bywają niejasne. Nie omija to również kwestii urbanistycznych. Nasz przewodnik omawia najważniejsze aspekty planowania przestrzennego.

Badanie otoczenia rynkowego CKNP oraz potrzeb potencjalnych operatorów zostało zrealizowane na zlecenie urzędu m.st. Warszawy.

VUCA nie ominęła świata architektury i nieruchomości. Warto więc przyjrzeć się w jaki sposób odpowiadają na to zagadnienie środowiska responsywnych


RAPORTY: ThinkCo – eal estate research lab

Tworzymy raporty dla rynku nieruchomości. Łączymy wiedzę badaczy i architektów z doświadczeniem świata biznesu tworząc innowacyjne procesy, raporty i usługi dla rynku nieruchomości. Doradzamy najbardziej innowacyjnym deweloperom i funduszom przy realizacjach nowoczesnych inwestycji.

Jesteśmy pierwszym w Polsce think-tankiem specjalizującym się w nowych ideach dla mieszkalnictwa – budynków z mieszkaniami na wynajem, prywatnych akademików, colivingów czy domów seniora. Nasze raporty pozwalają dokładnie zrozumieć te zagadnienia. 

Stawiamy na interdyscyplinarność. Współpracujący z nami specjaliści pochodzą z różnych środowisk i reprezentują odmienne doświadczenia, nieustannie rozszerzając wspólny zakres wiedzy. Rolą ThinkCo jest tworzenie bazy tej wiedzy i pełnienie roli opiniotwórczej w zakresie wdrażania nowych rozwiązań na rynku nieruchomości. 

Wspieramy prywatne firmy i instytucje publiczne w tworzeniu rozwiązań odpowiadających na potrzeby zmieniającego się społeczeństwa. Podstawą naszej działalności są badania i publikacje tworzące ogólnie dostępną bazę wiedzy dla rynku nieruchomości. Współpracując z prywatnymi podmiotami zajmujemy się doradztwem strategicznym, analizą potencjału inwestycyjnego oraz tworzeniem standardów projektowych. Do naszych usług należą:

ZARZĄD

Przemysław Chimczak, Tomasz Bojęć
mail: kontakt@thinkco.pl
tel: +48 503 550 513

RAPORTY

nieruchomości komercyjne, doradztwo strategiczne, public affairs, PR kryzysowy, analizy potencjału inwestycji, programowanie inwestycji

RAPORTY TEMATYCZNE

rynek najmuspołeczeństwodemografiazarządzanie nieruchomościamimieszkalnictworynek komercyjnycoliving, cohousing, akademiki, domy studenta, ekonomia współdzieleniacommunity managementekonomiatechnologiebudownictwo senioralnebiurowcearchitekturazrównoważony rozwójsmart cityprogramowanie inwestycjicovid-19inwestycje, proptech, inwestycje alternatywne