Celem procesu była edukacja zespołu oraz diagnoza w jakim stopniu taksonomia UE wpłynie na działalność dewelopera magazynowego, a w efekcie zwiększenie jego przewag konkurencyjnych i ograniczenie ryzyk.
CEL: diagnoza działalności dewelopera w kontekście taksonomii UE i wymagań legislacyjnych unii
ZAMAWIAJĄCY: Duży deweloper magazynowy
EFEKT: Określenie przewag konkurencyjnych jakie klient może wprowadzić w związku z obowiązkami wynikającymi z taksonomii UE.
TERMIN REALIZACJI: 07.2023
PROCES
1. Założenia
– przeprowadzenie procesu edukacyjnego z zakresu podmiotowego i przedmiotowego oraz określenie harmonogramu obowiązków sprawozdawczych spółki/grupy w zakresie ujawniania informacji niefinansowych w perspektywie 2023–2027. Rekomendacje końcowe uwzględniły m.in. unijne rozporządzenia dot. tzw. EU Taxonomy i właściwe akty delegowane (wraz z projektami oraz ich perspektywą legislacyjną); wybrane dyrektywy (ESRS, NFRD, CSRD, CSDD) oraz ich implementację w obecnie obowiązujących i projektowanych przepisach prawa krajowego.
2. Prace diagnostyczne
– prace oceniające działalność firmy w zgodzie z taksonomią UE obejmowały weryfikację statusu prawnego i księgowego klienta, analizę sprawozdań finansowych, weryfikację kluczowych obszarów pod kątem ich zrównoważenia środowiskowego oraz wstępne mapowanie partnerów biznesowych w ramach analizy łańcucha wartości spółki.
3. Proces szkoleniowy
– pierwszym krokiem było szkolenie ogólne dot. Europejskiego Zielonego Ładu, programów strategicznych i dyrektyw z nich wynikających. Kolejnym krokiem były warsztaty z kluczowymi osobami w spółce (zarząd, księgowość, inwestycje, itd.). Pracowaliśmy na wybranych wcześniej aktywnościach pod kątem ich zrównoważenia środowiskowego zgodnie z taksonomią UE. Celem było szczegółowe omówienie i praktyczne opracowanie tzw. technicznych kryteriów kwalifikacji.
4. Raport podsumowujący dla zarządu
– jest to podsumowanie całego procesu i kompendium praktycznej wiedzy do zastosowania wewnątrz organizacji. Podsumowaliśmy w nim szczegółowo wszystkie zagadnienia prawne związane z taksonomią UE, dopasowaliśmy wymagania prawne do konkretnych obszarów aktywności klienta oraz opracowaliśmy rekomendacje do dalszej implementacji.
Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!
W ThinkCo doradzamy przy realizacjach nowoczesnych inwestycji. Dzięki naszym raportom, wsparciu w kwestiach środowiskowych i społecznych (ESG) oraz analizom potencjału inwestycji, pomagamy naszym klientom odnosić sukcesy na rynku nieruchomości i przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju całej branży, nie rezygnując z osiągania atrakcyjnych zwrotów inwestycyjnych.
ESG
– dedykowane szkolenia ESG
– ocena działalności spółki w zgodzie z legislacją UE (ESG Compliance)
– przygotowanie strategii ESG
– doradztwo prawne w zakresie EU Taxonomy
– opracowanie raportu niefinansowego
Inwestycje
– audyty założeń inwestycyjnych
– wytyczne funkcjonalne
– opracowanie strategii marki lub inwestycji
– projekty architektoniczno-urbanistyczne
– strategia komunikacji i placemakingu
Analizy
– opracowujemy spersonalizowane raporty do wewnętrznego użytku klienta
– analizy rynku
– potencjał inwestycyjny nieruchomości
– analizy trendów w budownictwie i nieruchomościach
– wytyczne strategiczne pod kątem rozwoju produktu
ThinkCo
Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą doradczą specjalizującą się w nowych ideach dla nieruchomości. Łączymy wiedzę badaczy i architektów z doświadczeniem świata biznesu tworząc innowacyjne procesy, produkty i usługi dla rynku nieruchomości.
Stawiamy na interdyscyplinarność, elastyczność i dokładność. Zapewniamy klientom indywidualne i nowatorskie podejście. Rolą ThinkCo jest tworzenie bazy wiedzy i pełnienie roli opiniotwórczej w zakresie wdrażania nowych rozwiązań na rynku nieruchomości.